ČERPINIO PROFILIO MONTAVIMO INSTRUKCIJA

BENDRI REIKALAVIMAI

Plėvelė 

Klojant trapecinius ir čerpinius profilius reikia naudoti plėvelę, kuri neleidžia kondensaciniam vandeniui prasiskverbti į stogo konstrukciją ir apsaugo ją nuo kritulių statybų metu. Plėvelė pritvirtinama lentjuoste prie gegnių. Svarbu yra tai, kad plėvelė nebūtų per daug įtempta, o būtų laisva. Ant kraigo plėvelė nėra klojama.

Grebėstavimas

Stogo lakštų grebėstavimui naudojamos 100x32mm stačiakampės lentos (tuo atveju, jei gegnių žingsnis <900 mm). Grebėstų storis priklauso nuo profilio pasirinkimo, stogo šlaito kampo, apkrovos. Grebėstai prikalami prie gegnių, karštai cinkuotomis vinimis. Grebėstuojant reikia atsižvelgti į galimų angų (stoglangiai, ventiliaciniai kaminai ir t.t.) montavimą. Angų ir sąlajų vietose reikėtų kloti pilną klojinį (kai daug lentų kalama viena šalia kitos). Sąlajos gaminamos iš lygios skardos ir yra montuojamos prieš klojant stogo dangą.

Esant poreikiui vėliau galima naudoti specialias sąlajų tarpines. Grebėstų žingsnis pirmoje eilėje priklauso nuo profilio pasirinkimo. Tikslesnius brėžinius ir matmenis rasite profilių klojimo instrukcijose.
 

Pirmasis grebėstas turi būti storesnis tiek, kiek yra įstrižinio rašto latakėlio gylis (10 – 12 mm). Stogo šoninės lentos turi būti aukščiau 40 mm virš grebėsto lentų.

Tvirtinimo reikmenys

Tvirtinimui yra naudojami stogo varžtai su tarpine. Varžtai prisukami statmenai lakštų plokštumai specialiu elektriniu suktuvu su sankaba. Dangos lakštai pritvirtinami žemutinėje bangos dalyje. Taip tvirtinant varžtų ilgis paprastai būna 25-28 mm. Perdengimo vietose naudojami trumpesni varžtai .Varžtų sąnauda yra maždaug 8 vnt/m(čia įskaičiuota sąnauda kraigo, vėjalentės ir kitų skardų tvirtinimui). Lakštai vienas prie kito pritvirtinami ties kiekvienu grebėstu arba mažiausiai kas 400 mm.

Kraigo skarda yra lygi (matmenys 145 x 145 mm) arba apvali. Tarp kraigo skardos ir profilio yra dedama atitinkamo profilio kraigo tarpinė. Kraigo tarpinė yra būtina, esant vėjuotai aplinkai ir esant lėkštam stogo šlaitui. Kraigo skarda pritvirtinama varžtais ties kiekviena banga per tarpinę. Šlaitinio stogo atveju apvalūs kraigai turi Y-sujungimus ir specialias stogo plokštumos viršutinės dalies detales. Y-sujungimus neretai naudingiausia daryti stogo dengimo vietoje, nes standartinė detalė gali visiškai neatitikti stogo šlaito.

Kraigo galo skarda pritvirtinama prie kraiginės lentos galo profilio varžtais. Svarbu yra stebėti, kad pagrindas būtų montuojamas teisingai!

ČERPINIO PROFILIO LAIKYMAS IR MONTAVIMAS

Gaminių naudojimas ir laikymas

Skarda nuo transporto priemonės statybos aikštelėje iškraunama ant iš anksto sumontuoto pagrindo, kuris yra mažiausiai 20 cm aukštyje nuo žemės paviršiaus ir sudarytas iš mažiausiai kas metrą sudėtų skersinių atramų. Stogo dangą geriausia yra pervežti transporto priemone, kurioje yra kranas, pakraunantis stogo dangą iš viršaus. Paprastai lakštai gamykloje yra supakuoti ir krano bei traverso pagalba yra nesudėtingai pakraunami. Jeigu krano nėra, lakštus iš transporto priemonės reikia iškelti po vieną. Čia reikia vengti lakštų trynimosi vienas į kitą. Lakštai tūri būti keliami o ne traukiami! Aštrūs lakštų kraštai gali pažeisti apatinių lakštų paviršių.

Jei naudojate gamyklos transporto paslaugas būtina pasitikrinti gaminio komplektaciją. Pastebėjus galimus trūkumus ar pažeidimus NEDELSIANT susisiekti su UAB Toode prekybos atstovybe. Priėmusio asmens parašas ant važtaraščio yra įpareigojantis, vėlesnės pretenzijos gali neisispręsti. Kiekvienas klientas turi teisę UAB Toode garantines sąlygas gauti raštu. Gaminių su defektais naudoti negalima!

Ploni plieniniai lakštai labai lengvai gali perlinkti, dėl to dirbti su jais reikia labai atsargiai. Be to, lakštai lengvai gali išsitempti. Skardos negalima kelti laikant tik iš dviejų galų! Skarda ant stogo užkeliama naudojant atramas, o keliant turi būti prilaikoma už kelių vietų. Atsiradę įbrėžimai ir kiti paviršiaus dangos pažeidimai likviduojami specialiais aerozoliniais dažais.

Cinkuotos skardos gaminių lauko sąlygomis negalima laikyti tankiame įpakavime. Lakštus reikia saugoti nuo tiesioginių kritulių ir vengti vandens ir drėgmės atsiradimo tarp lakštų.

Dažytus ar plastikinius dangos lakštus galima laikyti supakuotus ne ilgiau kaip dvi savaites. Laikant ilgiau, reikia laikytis cinkuotos skardos laikymo taisyklių.

Montavimas

Montuojant čerpinį profilį minimalus stogo šlaitas turi būti 15 laipsnių.

Lakštų montavimą visuomet pradėkite nuo dešinės stogo pusės. Montuojant daugiašlaitį stogą – nuo šlaitų susijungimo taško. Lakštų krašte esantis, vandens nutekėjimo, latakėlis tūri būti uždengtas sekančiu lakštu. Lakštus reikia kloti statmenai karnizui taip, kad jų kraštai būtų išsikišę 40 mm. Pirmas tris, keturias plokštes pritvirtinkite vienu, dviem varžtais, išlyginkite pagal karnizą ir tuomet galutinai pritvirtinkite prie grebėstų. Negalima naudoti pjovimui didelio greičio abrazyvinių instrumentų, kurie išskiria daug šilumos, nes dažų ir cinko sluoksniai gali būti pažeisti.Tokiu atveju negalima duoti jokių garantijų,kad lakštai nebus pažeisti korozijos.

Pratęsimas

Stogo dangos lakštai pratęsiami perdengiant profilio bangą (350 arba 400 mm) vienas ant kito. Šoniniai sujungimai daromi su perdengimu kuris yra lygus pusei bangos profiliuoto lakšto. Jei stogo šlaitas yra mažesnis nei 10º naudokite juostinę tarpinę.

Pritvirtinimas

Lakštų pritvirtinimui prie medinių grebėstų naudokite 4,8 x 25mm savisriegius varžtus, kuriuos įsukite į profilio bangos žemutinę dalį. Kaip darbo prietaisą galite naudoti paprastą elektrinį ar mechaninį grežimo prietaisą su sankaba. Varžtų sąnauda yra maždaug 8 vnt kvadratiniam metrui. Darant pratęsimą į ilgį, varžtus įsukite į kiekvienos bangos dugną, ant karnizo ir kraigo – į kas antros bangos dugną. Šoninius perdengimus ir papildomas skardas tvirtinkite varžtais.

Valymas ir priežiūra

Plieno dulkes atsiradusias apdorojant lakštus kruopščiai nuvalykite šepečiu. Išsitepusias plokštes galima nuvalyti buityje naudojamomis valymo priemonėmis (nenaudokite tik tirpiklių ir stipraus poveikio chemikalų). Perskaitykite ir apie bendrus priežiūros reikalavimus.

Ant stogo esančius lapus ir kitas šiukšles reikia nuvalyti pavasarį ir rudenį. Valant nuo stogo sniegą reikia saugotis, kad nepažeistumėte paviršinės dangos. Pažeidus dangą, naudokite pataisančius dažus.