Lietaus vandens nuvedimo sistemos montavimo instrukcija (apvali ir kvadratinė lietaus nutekėjimo sistema)

BENDRA INFORMACIJA
Lietaus nutekėjimo sistemos pagalba vanduo yra surenkamas ir nukreipiamas nuo stogo žemyn. Pagrindinės lietaus vandens nutekėjimo sistemos dalys – horizontalūs šlaito kraštui latakai ir nuo jų vandenį į žemę nukreipiantys lietvamzdžiai. Latakų ir lietvamzdžių išmatavimus bei nuolajų skaičių pirmiausiai nulemia nuo stogo surenkamo vandens kiekis ir pačio stogo figūra. Latakus ir lietvamzdžius reikia išdėstyti taip, kad nutekančio vandens apkrova tolygiai pasiskirstytų visos lietaus nutekėjimo sistemos atžvilgiu. Lietvamzdžiai dažniausiai yra išdėstomi namo kampuose.

LIETAUS VANDENS NUTEKĖJIMO SISTEMOS PANAUDOJIMAS

 • privatūs gyvenamieji namai
 • gamybinės patalpos
 • biurų ir komercinės patalpos

GAMYBAI NAUDOJAMA ŽALIAVA

 • 0,55 mm storio plienas padengtas cinko sluoksniu
 • 0,55 mm storio plienas dengtas iš abiejų pusių cinku ir polimeriniu spalvos padengimu (PUR)

KLASIFIKACIJA IR IŠMATAVIMAI

 • apvali lietaus nutekėjimo sistema (standartinė – latako diametras 125 mm, vamzdžio – 100 mm)
 • stačiakampė lietaus nutekėjimo sistema (standartinė – latako dugnas 85 mm, aukštis 98 mm; lietvamzdžio kraštinės – 98×71 mm)
 • nestandartinė lietaus nutekėjimo sistema (gaminame pagal kliento pateiktus išmatavimus)

Pasiimant iš UAB TOODE sandėlio ar priimant pristatomas prekes reikia įsitikinti, kad gaminiai yra pilnos komplektacijos ir nesugadinti. Suradus defektų ar trukumų reikia nedelsiat informuoti UAB TOODE prekybos atstovybę. Priimantis prekes asmuo pasirašydamas ant vaštaraščio patvirtina, kad jos yra gautos, bet tai nereiškia, kad jis nagalės pateikti pretenzijų atsiradus neatitikimams. Prekių su defektais naudoti negalima.  

MATAVIMAS

UAB “TOODE” siūlo galimybę užsisakyti jums reikalingo ilgio latakus, norint išvengti atliekų ir palengvinti montavimą mažinant jungimo kiekį. Virš 8000 mm latakus gaminame tik jei klientas pats organizuos užsakomųjų prekių transportavimą. Lietvamzdžiai yra standartinių matmenų – 2000 mm ilgio kvadratinis  ir 2500 mm ilgio kvadratinis lietvamzdis su išbėgimo alkūne. Užsakant lietaus nutekėjimo sistemą reikia žinoti:

 • šlaito krašto ilgį
 • šlaito krašto aukštį nuo žemės
 • šlaito pakalimo plotą , latako atstumą nuo sienos
 • šlaito krašto formą (teisingam latako laikiklio parinkimui)
 • Sudarant užsakymą pagelbėtų namo brėžiniai ar nuotraukos.

MONTAVIMAS

Latako laikiklių montavimas.  Latako laikiklius rekomenduojama tvirtinti kas 800 mm. Juos montuojant patartina formuoti 2- 5mm nuolydį vienam metrui. Tuo pačiu reikėtu atsižvelgti į latako estetinį vaizdą namo atžvilgiu, nes per didelis latako nuolydis atrodys negražiai. Išeitis tokiu atveju galėtų būti papildomas vandens nubėgimas tam latakui. Latako laikiklio pasirinkimas priklauso nuo šlaito krašto formos. Tvirtinant latakus patartina stebėti, kad stogo dangos prailgėjimas nesikirstų su latako išoriniu kraštu, o būtų apie 20 mm žemiau, tai yra reikalinga tam, kad latakas netrukdytų ant stogo susikaupusio sniego slinkimui.

Laikiklio pagalbinė detalė yra tvirtinama prieš stogo dangą, ant gegnės. Pagalbinėse detalėse esantys išilginiai plyšiai, tvirtinant lietvamzdžius, palengvins nuolydžio formavimą ir reguliavimą. Pagalbinė detalė ir išorinis laikiklis tarpusavyje susukami varžtu ir veržle.

Latakai į laikiklius įstatomi po laikiklio pritvirtinimo. Naudojant vidinius laikiklius jie yra pritvirtinami ant žemės ir kartu su lataku pakeliami ir prisukami. Rekomenduojama kuo tiksliau iš pirmo karto įstatyti latakus į laikiklius, nes vėlesni bandymai, juos stumdant laikikliuose, gali pažeisti latako skardos padengimą.

Latako sujungimas.  Apvalių bei kvadratinių latakų jungimas atliekamas perdengiant latakus 50 mm. Lengviausia tai padaryti įkerpant ir ištiesinant vidinį latako kraštą. Perdengimo vieta ištepama silikonu skirtu lauko darbams ir fiksuojama kniedėmis. Patartina jungties vietą apskaičiuoti taip, kad ją uždengtų ir prilaikytų išorinis laikiklis.  Latako sistemos kampinės detalės jungiamos tokiu principu.

Apvalioje sistemoje lataką su lataku tarupsavyje galima jungti ir kitu būdu, naudojant  latako jungtis (su gumine tarpine).

Latako galai. Latakas uždaromas baigiamąją detale – „latako galas“. Latako galai būna kairiniai ir dešininiai. Norint užtikrinti jų hermetiškumą – naudojamas silikonas, o fiksacijai kniedės.

Galinė detalė uždedama tada kai latakai jau sumontuoti.

Jungtis latako su lietvamzdžiu. Jungiamoji detalė naudojama norint sujungti  lataką su lietvamzdžiu. Jums reikalingoje vietoje, keturiomis kniedėmis, jeigu naudojate mažą jungtį latako su lietvamzdžiu. Jei naudojate didelę jungtį latako su lietvamzdžiu, tokiu atveju ji užlenkiama už latako kraštų. Paskui įpjaunamas latakas ir įpjovos kraštai nulenkiami žemyn. Ypatingai didelę nutekančio vandens apkrovą turinčiose vietose rekomenduojama naudoti ne jungtis, o įlajas.

Kvadratinė                 Apvali maža             Apvali didelė      

Jungtys latako su lietvamzdžiu

Kvadratinė                                          Apvali

Įlaja

Alkūnių ir lietvamzdžių montavimas. Stačiakampės lietaus nutekėjimo sistemos alkūnių komplektas susideda iš dviejų, skirtingo ilgio alkūnių. Apvalios sistemos komplektacijoje naudojama trečia – išbėgimo alkūnė. Alkūnių tvirtinimas prasideda nuo viršutinės alkūnės montavimo prie latako jungties su lietvamzdžiu. Stebėkite, kad siauresnė vamzdžio dalis visada jungiasi su apatine, platesnį galą, turinčią detalės dalimi. Apatinės alkūnės ilgesnioji dalis yra pritaikyta iki 700 mm pločio pakalimui, esant poreikiui ji trumpinama montavimo metu. Jeigu sutrumpinus detalę, reikia ją sujungti su platesnio diametro detale, reikia naudoti puikiai tam tinkantį lietvamzdžio susiaurinio įrankį Freund.

Freund įrankis. Vamzdžių susiaurinimui iki 30 mm

 Esant stačiakampei lietaus nutekėjimo sistemai, lietvamzdis 2500 mm yra kartu su išbėgimo alkūne. Apvalioje sistemoje išbėgimo alkūnė komplektuojama atskirai. Lietvamzdžiai ir alkūnės tarpusavyje jungiami kniedėmis.

Lietvamzdžio tvirtinimas. Laikikliai lietvamzdžiams tvirtinami kas 1000 mm. Latako laikiklis susideda iš prie sienos sukamo laikiklio ir aplink vamzdį apjuosiamos, tos pačios spalvos skardinės juostelės. Laikiklis tvirtinamas 8 mm skersmens tvirtinimo elementu (komplekte nenumatoma) prisukant prie sienos, kitas veiksmas – vamzdis pastatomas į reikiamą vietą ir įtvirtinamas apjuosiant skardine juostele. Replėmis juostelė įtempiama. Lietvamzdžio siūlė turėtų būti nusukta į sieną.

Lietaus nutekėjimo sistemos naudojimas ir priežiūra. Priklausomai nuo, aplink Jūsų namą esančių medžių kiekio, reikia valyti latakus nuo ten susikaupusių šiukšlių. Kampus, jungčių vietas, rekomenduojama tikrinti ir išvalyti bent vieną kartą metuose. Tam siūlome įsigyti latako valymo komplektą Freund, kuris lengvai ir greitai padės išvalyti lataką nuo susikaupusių jame lapų bei kitų šiukšlių.

Freund latako valymo komplektas

Susitepusias vietas galima plauti minkštu skudurėliu ir vandeniu. Atrastus paviršiaus defektus nedelsiant taisykite remontiniais aerozoliniais dažais, kuriuos visada galite įsigyti pas mus.

KILUS NEAIŠKUMAMS AR KLAUSIMAMS KREIPKITĖS Į ARTIMIAUSIĄ UAB „TOODE“ PREKYBOS ATSTOVYBĘ.