Kraigas

Kraigas prie stogo lakštų tvirtinamas savisriegiais 4,8×20 mm  į kas antrą bangą. Kraigo lankstinys turi persidengti ne mažiau kaip 100 mm.

Vėjalentė.

Vėjalentė montuojama aukštyn nuo karnizo ir nupjaunama tiksliai ties kraigu. Tvirtinama savisriegiais kas 1000 mm prie stogo šoninės lentos ir iš viršaus prie stogo lakšto. Vėjalenčių persidengimas turėtų būti ne mažesnis kaip 100 mm.

Sąlaja.

Sąlaja tvirtinama prie stogo konstrukcijų po stogo danga cinkuotais sraigtais kas 500 mm. Estetiniais sumetimais kartais virš įlajos ir stogo dangos montuojama įlajos uždengimo detalės.

Laštakis-(lašalinė).

 Reikia atkreipti dėmesį, kad tarpas tarp stogo dangos apatinio taško ir latako būtų uždengtas. Lietaus lašų nuo stogo vėjas neturi užpūsti ant pastato sienos. Karnizas sraigtais tvirtinamas prie apatinio grebėsto ar ištisinio pakloto.

Jungtis su siena.

Paskirtis – apsaugoti stogo ir sienos sandūrą nuo atmosferos poveikio. Sienos karnizo vertikalioji dalis turi būti sienos nišoje arba specialiai tam padarytame griovelyje. Sandarinimui naudojamas hermetikas.  Jungtis su siena tvirtinama prie stogo dangos ir sienos.

Kamino apskardinimo detalės.

Kamino, vieną kraštinę besiremiančią į kraigą arba 150-250 mm atstumu nuo jo, galima apskardinti panaudojant stogo karnizo tipo detalę, kurios išmatavimai 100×200 iki 300 mm. Skardos karpymui ir lenkimui naudojami specialiūs instrumentai.