Valcuota skarda

Naudojama: stogams ir sienoms
Naudingas dangos plotis: 540 mm
Profilio aukštis: 28 mm
Lakšto storis: 0,45 – 0,7 mm
Padengimas: cinkas, alumcinkas, PUR
Minimalus  /maksimalus lakšto ilgis: 2000 / 10000 mm

BENDRIEJI REIKALAVIMAI

Plėvelė

Klojant valcuotą skardą reiktų naudoti plėvelę, kuri neleidžia kondensaciniam vandeniui prasiskverbti į stogo konstrukciją ir apsaugo ją nuo kritulių statybų metu. Plėvelė pritvirtinama lentjuoste prie gegnių. Svarbu yra tai, kad plevelė nebūtų per daug įtempta, o būtu laisva. Ant kraigo plevelė nėra klojama.
Savybės
Plieniniai stogo lakštai, skirti profesionalams, atliekantiems valcuoto profilio stogo dangos montavimo darbus. Profiliuoti stogo lakštai parduodami įvairiais dydžiais. Siekiant patenkinti klientų poreikius buvo sukurta speciali skarda. Plieno minkštumas leidžia be vargo jį formuoti ir mechaniniu, ir rankiniu būdu. Klientui pageidaujant, valcuoto profilio stogo danga, įvairūs lankstiniai ir kiti elementai gali būti pagaminti naudojant minkštesnę plieno rūšį. Puikios šio plieno techninės savybės nepasikeis net veikiant atšiaurioms oro sąlygoms.

Gaminių naudojimas ir laikymas

Danga pasirenkama pagal statinio išorinį vaizdą, spalvą, formą, medžiagą, montavimo būdą, priežiūros ir remonto reikalingumą, bei žinoma kainą. Renkantis valcuotą skardą būtina atkreipti dėmesį į stogo konstrukcijų ypatumus, nuolydį, formą ir pan. Nuo to priklauso galimybė padaryti stogo konstrukciją neperšlampamą. Taip pat prie dangos priklauso ir visi stogo priedai (kraigai, vėjalentės, laštakiai ir kt.) Taip pat svarbu, kad lietaus nutekėjimo sistema derėtų prie pasirinktos stogo dangos. Labai svarbu atkreipti dėmesį į montavimo būdą, nes viena stogo danga reikalauja sudėtingo montavimo, o kita – ne. Reikia susirasti tinkamiausią medžiagos ir montavimo darbų kainos santykį.
Skarda  nuo transporto priemonės statybos aikštelėje iškraunama ant sumontuoto pagrindo, kuris yra mažiausiai 20 cm aukštyje nuo žemės paviršiaus ir susidaro iš mažiausiai kas metrą sudėtų įstrižainių atramų. Stogo danga geriausia yra pervežti transporto priemone, kurioje yra kranas, pakraunantis stogo dangą iš viršaus. Jei krano nėra, plokštes iš transporto priemonės reikia iškelti po vieną. Čia reiktų vengti plokščių trinimosi vieną į kitą, todėl jos turi būti keliamos, o ne traukiamos, kad aštrūs plokščių kraštai nepažeistų apatinės plokštės apdailinių paviršių. Ploni plieniniai lakštai labai lengvai gali perlinkti, todėl su jais reikia elgtis atsargiai. Lakštai labai lengvai gali išsitempti, todėl skardą butina kelti tik iš dviejų galų. Danga ant stogo užkeliama naudojant atramas, o keliant turi būti prilaikoma už kelių vietų. Atsiradę pažeidimai likviduojami specialiais aerozoliniais dažais.
Cinkuotos skardos negalima laikyti lauko sąlygomis tankiame įpakavime. Plokštes reikia saugoti nuo tiesioginių kritulių ir vengti vandens, drėgmės atsiradimo tarp plokščių.
Dažytas ar plastikines dangos plokštes galima laikyti nesupakuotas ne ilgiau kaip dvi savaites. Laikant ilgiau, reikia laikytis cinkuotos skardos laikymo taisyklių.

Montavimas

Montuojant pirmąjį lakštą butina pritvirtinti karnizo lentą. Karnizo lenta montuojama ją pridėjus lygiagrečiai karnizui ir poto pritvirtinama vinimis prie grebėsto. Būkite atidūs montuodami pirmą stogo lakštą. Pirmo lakšto teisingas padėjimas karnizo lentos atžvilgiu, likusį stogą leis sumontuoti lengvai ir tiksliai. Montuojant būtina nepamiršti garso izoliacijos tarpinės po kiekvienu lapu ties lapo viduriu. Garso izoliacijos tarpinė sumažins triukšmą, kurį sukelia lietus ir vėjas. Stogo lakštai visada montuojami statmenai karnizui. Lakštas tvirtinamas per angos vidurį, tvirtinant dangą, kartu tvirtinama ir karnizo lenta. Montuojant svarbu, kad lakštas išsikištų nuo karnizo maksimaliai iki 40 mm. Negalima, naudotis įrankiais, kurie sukelia šiluminį poveikį. Danga negali būti dengiama iš abiejų pusių, būtina dengti iš kairės į dešnę arba atvirkščiai. Valco siūlė padaroma tam tikromis specialiomis replėmis (pirmos ir antros siūlės spaudimo replės). UAB „Toode“ importuoja vokiečių įmonės Freund įrankius, kurių pagalba Valc stogo dangą galėsite lengvai ir greitai sumontuoti.
Valymas ir priežiūra
Plieno dulkes atsiradusias apdorojant plokštes nuvalykite šepečiu. Išsitepusias plokštes galima nuvalyti buityje naudojamomis valymo priemonėmis (nenaudokite tirpiklių ir stipraus poveikio chemikalų). Perskaitykite ir apie bendrus priežiūros reikalavimus. Ant stogo esančius lapus ir kitas šiukšles reikia nuvalyti pavasarį ir rudenį. Valant nuo stogo sniegą reikia saugotis, kad nepažeistumėte paviršinės dangos. Pažeidus dangą, naudokite dažus skirtus pataisymui.