A. SIENINĖS KOPĖČIOS

Sienų ir stogo kopėčios susideda:
1 Kopėčių rėmas 3 m/ 1,2 m
2 Kopėčių lankai
3 Sieninių kopėčių laikikliai (atramos) 1,0 m
4 Sieninių laikiklių ir kopėčių jungtis
5 Lankų ir kopėčių rėmo sujungimai
6 Karnizo laikiklis
11 Stoginių kopėčių rėmo tvirtinimo kojelės 
14 Kraigo tvirtinimai
15 Centriniai kopėčių rėmo tvirtinimai (tik klassiko ir valco profiliams)

1. Reikalingas kopėčių rėmas (1) ilgis pritaikomas pagal sienos aukštį (galimi ilgiai: 3 m; 1,2 m): viršutinė kopėčių dalis išsikiša virš karnizo ne aukščiau kaip 100 mm, apatinė kopėčių dalis pakilus nuo žemės ne daugiau kaip 1000 mm. Sieninis rėmas nurodytas pateiktame brėžinyje.

2.Sieninių kopėčių laikiklis (atrama) (3) yra 1000 mm ilgio. Jį galima trumpinti. Atstumas nuo sienos iki kopėčių rėmo turi būti ne mažesnis kaip 200 mm, kad lipimo metu galima būtų patogiai pastatyti koją.   Tikslų Jums reikiamą atstumą pamatuosite montavimo metu.

3.Sieninių laikiklių (atramų) (3) ir kopėčių rėmo tvirtinimas(4). Tvirtinimas apglėbia kopėčių rėmą ir suveržiamas varžtu su veržle, toliau tvirtinamas prie laikiklio kojelės. Jeigu sieninės kojėlės yra pjautos jas reikia pragręžti, kad pritvirtinti kopėčių rėmo laikiklį. Tarpas tarp laikiklių ne daugiau kaip 3000 mm. Kojelių tvirtinimas prie sienos priklauso nuo sienos montavimo galimybių ir sienos apdailos. Šie visi produktai neparduodami komplekte, viskas yra skaičiuojama individualiai.

4.Sekantis žingsnis karnizo laikikliai (6), jų darbas sulaikyti kopėčių judėjimą aukštyn žemyn. Šie laikikliai neatlaiko pagrindinės apkrovos. Pagrindinę apkrovą laiko kopėčių lankai (2).

5. Kopėčių lankų montavimas (2) . Lankai tvirtinami prie rėmo U-laikikliu (5) Stoginių kopėčių tvirtinimo L-laikikliai (11) parenkami pagal stogo dangą. 

B. Stoginių kopėčių montavimas čerpei ir trapeciniams profiliams

Sukomplektuokite iš detalių nurodytų viršuje

1. Teisingas kopėčių rėmo (1) ilgis randamas taip: Išmatuokite ilgį nuo kraigo iki karnizo ir atimkite  400 mm, tada išsirinkite geriausiai Jums tinkantį standartinį rėmą.  Standartiniai rėmo ilgiai nurodyti viršuje.
2. Stogo kopėčių laikiklių montavimas (11). Kojelės prie rėmo tvirtinamos 8*25mm varžtu su veržle. Stogo kojelės pritvirtintos prie stogo dangos laikančių konstrukcijų (grėbėstų) ne mažesniu kaip 7*40 mm stoginiu savisriegiu. Kopėčios ant stogo gali būti naudojamos tik vieno asmens ir svoris neviršyti 150 kg.  Kopėčių laikikliai montuojami ne didesniu kaip 1400 mm astumu, priklausomai nuo dangos ir grėbėstų tarpo. Rekomenduojamas tarpas 700 mm.
3. Kraiginio kopėčių laikiklio tvirtinimas(14) . Kopėčios su laikikliu sutvirtinami 8*50 mm varžtu su veržle. Pats laikiklis prie kraigo prisukamas 7*40 mm stoginiu savisriegiu. 

C. STOGO KOPĖČIOS VALCO IR KLASIK PROFILIUI

Sukomplektuokite iš detalių nurodytų viršuje!!!
Prieš užsakant būtinai nurodykite ar klassik ar valco profiliui reikalingos kopėčios,  kad užsakyti teisingą papildomą detalę (16) laikikliams.

1.Teisingas kopėčių rėmo (1) ilgis randamas taip: Išmatuokite ilgį nuo kraigo iki karnizo ir atimkite  400 mm, tada išsirinkite geriausiai Jums tinkantį standartinį rėmą.  Standartiniai rėmo ilgiai nurodyti viršuje.

Montavimo 1- 4 veiksmus rekomenduojame atlikti ant žemės.

1. Kopėčių rėmo laiklius  (11) susukti ne didesniu kaip 1400 mm atstumu, rekomenduojamas tarpas kas 700 mm, laikikliams naudojami  8*25mm varžtai su veržle. Žiūrėti kaip nurodyta paveikslėlyje.
2. Centrinis laikiklis (15) Pritvirtinamas keturiais 8*25mm varžtais su veržle prie kopėčių. Bet galutinai neužveržiama.
3. Centriniai laikikliai (15) negali būti sudėti didesniu kaip 4000 mm atstumu. Jeigu kopėčios būtų 6 metrų ilgio rekomenduojame montuoti dar vieną papildomą laikiklį.
4. Centrinis laikiklis (15) tvirtinamas ne mažesniu kaip 100 mm atsumu nuo kopėčių rėmo krašto.
5. Pakelkite sumontuotas kopėčias ant stogo.  Pritvirtinkite klassik papildoma detalė (16) prie klassikinės dangos briaunos keturiais varžtais 8*25 mm su veržle. Užverškite visus varžtus.
6. Rekomenduojame kopėčias pritvirtinti su kraiginiais laikikliais (11) prie kraigo.

Prašome laikytis apačioje nurodytos klassik papildomos detalės (16) montavimo instrukcijos. 

 

 

 

 

 

Priežiūra: Patikrinkite sujungimo vietas. Jeigu reikia nuvalykite purvą, subraižytas vietas padažykite, kad ateityje išvengtumėte korozijos.