BENDRI REIKALAVIMAI

                

Plėvelė

Klojant trapecinius ir čerpinius profilius reiktų naudoti plėvelę, kuri neleidžia kondensaciniam vandeniui prasiskverbti į stogo konstrukciją ir apsaugo ją nuo kritulių statybų metu. Plėvelė pritvirtinama lentjuoste prie gegnių. Svarbu yra tai, kad plėvelė nebūtų per daug įtempta, o būtų laisva. Ant kraigo plėvelė nėra klojama.
Grebėstavimas
Stogo plokščių grebėstavimui naudojamos 100x25mm stačiakampės lentos (tuo atveju, jei gegnių žingsnis <900 mm). Grebėstų žingsnis priklauso nuo profilio pasirinkimo, stogo šlaito, apkrovos. Grebėstai prikalami prie gegnių  karštai cinkuotomis vinimis. Grebėstuojant reikia atsižvelgti į galimų angų (stoglangiai, ventiliaciniai kaminai ir t.t.) montavimą. Angų ir sąlajų vietose reiktų kloti pilną klojinį (kai daug lentų kalama viena šalia kitos). Sąlajų skardos gaminamos iš lygios skardos ir yra montuojamos prieš klojant stogo dangą.
Esant poreikiui vėliau galima naudoti specialias sąlajų tarpines. Grebėstų žingsnis pirmoje eilėje priklauso nuo profilio pasirinkimo. Tikslesnius brėžinius ir matmenis rasite profilių klojimo instrukcijose.
 
Tvirtinimo reikmenys

Tvirtinimui yra naudojami stogo varžtai su tarpine. Varžtai prisukami statmenai lakštų plokštumai specialiu elektriniu gręžimo įrankiu su sankaba. Dangos lakštai pritvirtinami žemutinėje bangos dalyje. Taip tvirtinant varžtų ilgis paprastai būna 25-28 mm. Perdengimo vietose naudojami trumpesni varžtai arba norint gauti geresnį rezultatą pritraukiančios kniedės. Varžtų sąnauda yra maždaug 8 vnt/m2 (čia įskaičiuota sąnauda, kraigo, vėjalentės ir kitų skardų tvirtinimui). Lakštai vienas prie kito pritvirtinami ties kiekvienu grebėstu arba mažiausiai kas 400 mm.

Kraigo skarda yra lygi (matmenys 145 x 145 mm) arba apvali. Tarp kraigo skardos ir profilio yra dedama atitinkamo profilio kraigo tarpinė. Kraigo tarpinė yra būtina esant vėjuotai aplinkai ir esant lėkštam stogo šlaitui. Kraigo skarda pritvirtinama varžtais ties kiekviena banga per tarpinę. Šlaitinio stogo atveju apvalūs kraigai turi Y-sujungimus ir specialias stogo plokštumos viršutinės dalies (šelmens) detales. Y-sujungimus neretai naudingiausia yra padaryti stogo dengimo vietoje, nes standartinė detalė iš tikrųjų gali visiškai neatitikti stogo šlaito.
Kraigo galo skarda pritvirtinama prie kraiginės lentos galo profilio varžtais. Svarbu yra stebėti, kad pagrindas būtų montuojamas teisingai!

TRAPECINIO PROFILIO TP45 LAIKYMAS IR MONTAVIMAS

Gaminių naudojimas ir laikymas

Skarda nuo transporto priemonės statybos aikštelėje iškraunama ant iš anksto sumontuoto pagrindo, kuris yra mažiausiai 20 cm aukštyje nuo žemės paviršiaus ir susidaro iš mažiausiai kas metrą sudėtų skersinių atramų. Stogo dangą geriausia yra pervežti transporto priemone, kurioje yra kranas, pakraunantis stogo dangą iš viršaus. Paprastai lakštai gamykloje yra supakuoti ir krano bei traverso pagalba yra nesudėtingai pakraunami. Jeigu krano nėra, lakštus iš transporto priemonės reikia iškelti po vieną. Čia reikia vengti lakštų trynimosi vienas į kitą, lakštai turi būti keliami, o ne traukiami! Aštrūs lakštų kraštai gali pažeisti apatinių lakštų apdailinį paviršių.

Jei naudojate gamyklos transporto paslaugas, yra būtina įsitikinti gaminio komplektacija, pastebėjus galimus trūkumus ir pažeidimus NEDELSIANT susisiekti su UAB TOODE prekybos atstovybe. Priėmusio asmens parašas ant važtaraščio yra įpareigojantis, vėlesnės pretenzijos gali neišsispręsti. Kiekvienas klientas turi teisę UAB TOODE garantines sąlygas gauti raštu. Gaminių su defektais naudoti negalima!

Ploni plieniniai lakštai labai lengvai gali perlinkti, dėl to dirbti su jais reikia labai atsargiai. Be to, lakštai labai lengvai gali išsitempti. Skardos negalima kelti laikant tik iš dviejų galų! Skarda ant stogo užkeliama naudojant atramas, o keliant turi būti prilaikoma už kelių vietų. Atsiradę įbrėžimai ir kiti paviršiaus dangos pažeidimai likviduojami specialiais aerozoliniais dažais. Dažai nėra gaminami matinei poliesterio dangai!

Cinkuotos skardos gaminiai lauko sąlygomis negalima laikyti tankiame įpakavime. Lakštus reikia saugoti nuo tiesioginių kritulių ir vengti vandens ir drėgmės atsiradimo tarp lakštų.
Dažytus ar plastikinius dangos lakštus galima laikyti supakuotus ne ilgiau kaip dvi savaites. Laikant ilgiau, reikia laikytis cinkuotos skardos laikymo taisyklių.
Apdorojant plokštes nenaudokite abrazyvinių pjovimo prietaisų!

Perdengimas

Profiliuotų plokščių šoninį perdengimą paprastai atlikite per puse bangos. Jei stogo šlaitas yra mažesnis nei 10º padarykite platesnį perdengimą arba naudokite juostinę tarpinę ar mastiką.Plokščių kraštų perdengimą padarykite ties grebėstų lenta su perdengimu: ant stogo 200 mm, ant sienos 100 mm. Pratęsimo vietoje plokštė varžtu turi būti pritvirtinta kiekvienos bangos dugne.

Pritvirtinimas

Lakštų pritvirtinimui prie medinių grebėstų naudokite 4,8 x 28 srieginius varžtus, kuriuos įsukite į profilio bangos žemutinę dalį. Kaip darbo prietaisą galite naudoti paprastą elektrinį ar mechaninį grežimo prietaisą su sankaba. Varžtų sąnauda yra maždaug 8 vnt. kvadratiniam metrui. Darant pratęsimą į ilgį, varžtus įsukite į kiekvienos bangos dugną, ant karnizo ir kraigo į kas antros bangos dugną. Šoninius perdengimus ir papildomas skardas tvirtinkite varžtais.

Valymas ir priežiūra

Plieno dulkes atsiradusias apdorojant lakštus kruopščiai nuvalykite šepečiu. Išsitepusias plokštes galima nuvalyti buityje naudojamomis valymo priemonėmis (nenaudokite tik tirpiklių ir stipraus poveikio chemikalų). Perskaitykite ir apie bendrus priežiūros reikalavimus.
Ant stogo esančius lapus ir kitas šiukšles reikia nuvalyti pavasarį ir rudenį. Valant nuo stogo sniegą reikia saugotis, kad nepažeistumėte paviršinės dangos. Pažeidus dangą, naudokite pataisančius dažu.